Baltic Tour na YouTube

Wycieczka do Włoch - 7 dni

Ceny od 1529 PLN

Włochy to także kraj gdzie przeplatają się wpływy kultur i architektury wielu narodowości m.in. arabskiej, greckiej, bizantyjskiej, a nawet normandzkiej. Daju się zabrać w swoja podróż z Baltc Tour. Z wycieczką do Włoch zwiedzimy Florencję, Rzym, Watykan, Asyż i Wenecję.

Terminy na zamówienie dla grup powyżej 10 osób.  Zapraszamy

Włochy
Dostępne terminy:
Zadaj pytanie

DZIEŃ PIERWSZY

wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch

DZIEŃ DRUGI

Przyjazd do Florencji - zwiedzanie stolicy Toskanii: Kościół Santa Croce, Katedra, Baptysterium, Wieża Giotta, Palazzo Vecchio, Dom Dantego, Ponto Vecchio, przejazd do hotelu w okolicy Florencji, ciepła kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ TRZECI

śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Rzymu - Watykanu - zwiedzanie: Bazylika i Plac św. Piotra, Groby Watykańskie, Grób Błogosławionego Jana Pawła II w Kaplicy św. Sebastiana, Zamek Św. Anioła, Piazza Navona, przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, ciepła kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ CZWARTY

śniadanie, dalsze zwiedzanie "Wiecznego Miasta": Bazylika Św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, przejazd do hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Asyżu - zwiedzanie miasta św. Franciszka: Bazylika Santa Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli, Kościoła Św. Klary i Bazyliki Św. Franciszka, Piazza Comunale,. Przejazd do San Marino - zwiedzanie najstarszej republiki świata, czas wolny na zakupy, przejazd do hotelu w regionie Rimini, ciepła kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY

śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Wenecji - zwiedzanie: Bazylika i Plac św. Marka, Wieża zegarowa, Stara i Nowa Prokuracja, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto, Kanale Grande. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

DZIEŃ SIÓDMY

przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarzakwaterowanie: 4 noclegi (1 nocleg hotel **/*** okolice Florencji, 2 noclegi hotel **/*** w okolicy Rzymu, 1 nocleg hotel **/*** w regionie Rimini) - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki),
 • wyżywienie: 4 śniadania, 4 ciepłe kolacje (możliwość rezygnacji z obiadokolacji - zniżka 180 PLN)
 • opieka pilota,
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • program turystyczny
 • ubezpieczenie NNW, KL, BP,
 • podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników - koszt 95 EUR

Uwagi

 • cena dla dziecka do 12 lat: 1399 PLN/dziecko (przy zakwaterowaniu na dostawce w tym samym pokoju)
 • dokwaterowanie do pokoju 2 os. lub 2 os. z dostawką bez opłat. 
 • dopłata do pokoju 1 osobowego: 550 PLN/osoba
 • w trakcie wyjazdu na terytorium UE należy posiadać aktulany dowód osobisty lub paszport (dotyczy również osób niepełnoletnich)

Miejsce wyjazdu:

 • Warszawa, Plac Defilad (Pałac Kultury) od strony stacji metra Centrum, godz. 08.00
 • Planowany powrót: około godziny 17.00
 • Wyjazd także z następujących miast: wg rozkładu u konsultantów

Włochy

Stolica: Rzym

Język urzędowy: włoski

Waluta: euro (EUR) 1 EUR to około 4,17 PLN

Różnice czasowe: po przyjeździe do Włoch nie przestawiamy wskazówek zegara.

Wizy

Obywatele polscy nie potrzebują wizy wjazdowej. Podróżujący po terytorium Włoch obywatele RP muszą mieć ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty.

Meldunek

We Włoszech istnieje obowiązek meldunku, ale dopełnić go powinien obywatel włoski zapraszający cudzoziemca ( ma na to 48h). W przypadku pobytu w ośrodkach turystycznych obowiązku dopełnia jego administracja.

Placówki dyplomatyczne

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej

Via Pietro Paolo Rubens 20, 00197 Rzym

Tel. +39 06 362 04 204

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie

Corso Vercelli 56, 20145 Mediolan

Tel. +393355685786

Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie

Via di San Valentino 12, 00197 Rzym

Tel. +39 06 362 04 302

Klimat

Włochy niemal w całości leżą w strefie klimatu podzwrotnikowego o jego śródziemnomorskiej odmianie. W regionach północnych zimy są chłodne, a lata gorące  natomiast dalej na południe klimat robi się łagodniejszy. Dzięki napływowi suchego i gorącego powietrza znad Afryki (wiat sirocco) temperatura maksymalna może wzrosnąć do 40°C.

Żeby zarezerwować wycieczkę, wypełnij poniższy formularz:

Dane zamawiającego wycieczkę
?
?
 
?
?
 
 
 
 
 
Jeśli zamawiasz wycieczkę tylko dla siebie - po prostu kliknij przycisk "Wyślij" na dole formularza. Jeśli dla kilku osób - wpisz ich dane w poniższych polach.
 
Dane drugiego uczestnika
Dane trzeciego uczestnika
Dane czwartego uczestnika
Dane piątego uczestnika
 
* - pola wymagane
 
w górę