Baltic Tour na YouTube

Wycieczka do Toskanii - Florencja, Siena, Piza

Ceny od 1589 PLN

Włochy to kraj przyciągający od wieków podrózników i pielgrzymów a Toskania jest najbardziej znanym regionem słynącym z niesamowitych zabytków i urzekajacych krajobrazów. Położony nad morzem Tyrreńskim w dolinie rzeki Arno, pośród wyżynnych przedgórzy i stoków Apeninów. Pełna urokliwej urody Florencja, stolica Toskanii, to kolebka Odrodzenia oraz miasto znakomitych twórców tej epoki. Daj się ponieść emocjom z Baltic Tour.

Terminy na zamówienie dla grup powyżej 10 osób.  Zapraszamy
Włochy to kraj przyciągający od wieków podróżników i pielgrzymów a Toskania jest najbardziej znanym regionem słynącym z niesamowitych zabytków i urzekających krajobrazów.

Włochy
Dostępne terminy:
Zadaj pytanie

DZIEŃ PIERWSZY

wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch

DZIEŃ DRUGI

przyjazd do Toskanii w okolice Montecatini Terme - złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Czas wolny do dyspozycji grupy, dla chętnych możliwość przejazdu kolejką do Florencji, zakwaterowanie, ciepła kolacja, nocleg.

DZIEŃ TRZECI

śniadanie, przejazd do Florencji - zwiedzanie stolicy Toskanii: Kościół Santa Croce, Katedra, Baptysterium, Wieża Giotta, Palazzo Vecchio, Dom Dantego, Ponto Vecchio, czas wolny, przejazd do hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

DZIEŃ CZWARTY

śniadanie, przejazd do Sieny - zwiedzanie: Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej - jednej z głównych patronek Włoch, Kościół Dominikanów, Katedra, Baptysterium, Plac Il Campo na którym odbywają się wyścigi konne, spacer po Via di Citta z pięknymi pałacami. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

śniadanie, przejazd do Pizy - zwiedzanie romańskiego zespołu zabytkowego na Placu Cudów: katedra z XI-XII wieku, baptysterium z marmurową chrzcielnicą oraz słynna Torre Pendente - "Krzywa Wieża". Lukka - stare miasto, wizyta w kościele San Michele in Foro zdobionego licznymi arkadami i kolumnami, zabytkowa Katedra w której kryje się Volto Santo - "Święte Oblicze", bazylika San Frediano z XII-wieczną mozaiką. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY

śniadanie, wykwaterowanie (złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu). Czas wolny do dyspozycji grupy. W godzinach popołudniowych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

DZIEŃ SIÓDMY

przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarzakwaterowanie: 4 noclegi hotel **/*** położony w okolicy Montecatini Terme - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki),
 • wyżywienie: 4 śniadania, 4 ciepłe kolacje (możliwość rezygnacji z obiadokolacji - zniżka 190 PLN)
 • opieka pilota,
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • program turystyczny
 • ubezpieczenie NNW, KL, BP,
 • podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników - koszt 95 EUR

Uwagi

 • cena dla dziecka do 12 lat: 1339 PLN/dziecko (przy zakwaterowaniu na dostawce w tym samym pokoju)
 • dokwaterowanie do pokoju 2 os. lub 2 os. z dostawką bez opłat. 
 • dopłata do pokoju 1 osobowego: 550 PLN/osoba
 • w trakcie wyjazdu na terytorium UE należy posiadać aktulany dowód osobisty lub paszport (dotyczy również osób niepełnoletnich)

Miejsce wyjazdu:

 • Warszawa, Plac Defilad (Pałac Kultury) od strony stacji metra Centrum, godz. 08.00
 • Planowany powrót: około godziny 17.00
 • Wyjazd także z następujących miast: wg rozkładu u konsultantów

Włochy

Stolica: Rzym

Język urzędowy: włoski

Waluta: euro (EUR) 1 EUR to około 4,17 PLN

Różnice czasowe: po przyjeździe do Włoch nie przestawiamy wskazówek zegara.

Wizy

Obywatele polscy nie potrzebują wizy wjazdowej. Podróżujący po terytorium Włoch obywatele RP muszą mieć ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty.

Meldunek

We Włoszech istnieje obowiązek meldunku, ale dopełnić go powinien obywatel włoski zapraszający cudzoziemca (ma na to 48h). W przypadku pobytu w ośrodkach turystycznych obowiązku dopełnia jego administracja.

Placówki dyplomatyczne

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej

Via Pietro Paolo Rubens 20, 00197 Rzym

Tel. +39 06 362 04 204

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie

Corso Vercelli 56, 20145 Mediolan

Tel. +393355685786

Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie

Via di San Valentino 12, 00197 Rzym

Tel. +39 06 362 04 302

Klimat

Włochy niemal w całości leżą w strefie klimatu podzwrotnikowego o jego śródziemnomorskiej odmianie. W regionach północnych zimy są chłodne, a lata gorące  natomiast dalej na południe klimat robi się łagodniejszy. Dzięki napływowi suchego i gorącego powietrza znad Afryki (wiat sirocco) temperatura maksymalna może wzrosnąć do 40°C.

Żeby zarezerwować wycieczkę, wypełnij poniższy formularz:

Dane zamawiającego wycieczkę
?
?
 
?
?
 
 
 
 
 
Jeśli zamawiasz wycieczkę tylko dla siebie - po prostu kliknij przycisk "Wyślij" na dole formularza. Jeśli dla kilku osób - wpisz ich dane w poniższych polach.
 
Dane drugiego uczestnika
Dane trzeciego uczestnika
Dane czwartego uczestnika
Dane piątego uczestnika
 
* - pola wymagane
 
w górę