Baltic Tour na YouTube

Wycieczka do Petersburga 8 dni Białe Noce

Ceny od 1840 PLN

Niesamowita okazja, aby z Baltic Tour cofnąć się do III wieku n.e i tak jak nasi praprzodkowie przemierzyć Bursztynowy Trakt, który zaprowadzi nas wprost do Santk Petersburga. Przejazd przez Litwę, Łotwę i Estonię oraz zwiedzanie największych miast położonych na trasie bursztynowego szlaku. W planach także rejs wycieczkowym statkiem i zwiedzanie Bursztynowej Komnaty i wielu innych atrakcji. 4 noclegi w samym Sankt Petersburgu


Terminy na zamówienie dla zorganizowanych grup.
Białe Noce autokarem. Zapraszamy na wycieczkę do Petersburga jeszcze w szczycie "Białych Nocy". Zwiedzimy także miasta położone na trasie bursztynowego szlaku, Tallinn, Rygę, Dyneburg i Kowno.

Rosja
Dostępne terminy:
Zadaj pytanie

DZIEŃ PIERWSZY

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu: 07.00 Warszawa, Plac Defilad od strony ul. Marszałkowskiej 11.30 Augustów (Wojska Polskiego 52 stacja paliwowa Orlen). Przyjazd do Rygi. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie) i nocleg.

DZIEŃ DRUGI

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu. Zwiedzanie stolicy Łotwy miasta bogatego, urządzonego z rozmachem lecz równocześnie surowego. Ze względu na swą średniowieczną starówkę z siecią wąskich uliczek i bram czasami jest porównywana z Krakowem. Spacerując uliczkami Rygi można podziwiać doskonale zachowane kamienice mieszczańskie, fragmenty murów miejskich oraz liczne kościoły i klasztory. Zwiedzamy: Stare Miasto, Ratusz, Kościół św. Jakuba, Dom Bractwa Czarnogłowych, średniowieczne budynki tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Luterańska. Wyjazd do Tallina i przyjazd w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Nocleg

DZIEŃ TRZECI

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Tallina. Nad miastem usytuowanym nad Zatoką Fińską górują monumentalne budowle Starego Miasta, strzeliste wieże Ratusza i kościołów; zaś fasady średniowiecznych kamienic zachwycają swym niepowtarzalnym pięknem. By lepiej poczuć koloryt tallińskiej Starówki warto przespacerować się wąskimi uliczkami, popatrzeć na panoramę portu i zatoki. Obejrzymy najstarszy kościół Tallina – katedrę Toomkirk, Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, mury miejskie z Basztami Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, zespół kamienic Trzy Siostry, Dom Wielkiej Gildii.  Przejazd do Rosji przez Narwę. Przyjazd do Petersburga w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Po północy wyjazd na zwodzenie mostów.

DZIEŃ CZWARTY

„Widok Petersburga budzi jeśli nie podziw to przynajmniej zdziwienie, jeżeli zaś nie jest doskonałym pięknem, to jest co najmniej osobliwym dziwem”. Spróbujmy poznać to niezwykłe miasto. Po śniadaniu wyjazd do Peterhoffu, letniej rezydencji cara Piotra I, położonej 30 km od Petersburga, nad Zatoką Fińską. Rezydencja w zamyśle miała wspaniałością przewyższać Wersal. Szczególnie godne uwagi są fontanny i kaskady Peterhoffu. Zwiedzanie ogrodów z zespołem fontann. Po południu powrót do Petersburga i zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z Soborem św. Piotra i Pawła (zwieńczonym 122-metrową złotą iglicą, stanowiącą charakterystyczny element panoramy miasta), w którym znajdują się groby carów, od Piotra Wielkiego do Mikołaja II, od której car Piotr I rozpoczął budowę Petersburga. Powrót do hotelu, obiadokolacja (dodatkowo płatna dla chętnych), nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Petersburga – Przejazd do Puszkina - zwiedzanie Wielkiego Pałacu Jekaterynińskiego w Carskim Siole zaprojektowany w 1752 roku, imponuje 300-metrową fasadą wraz z Bursztynową Komnatą autorstwa Andrzeja Schlutera - dar króla pruskiego Fryderyka Wilhelma dla cara. Zwiedzanie Parku Dolnego. Przejazd do Sankt Petersburga, Pałacu Zimowego (Ermitaż) - jednego z najsłynniejszych i największych muzeów świata, w którym zgromadzono ponad 3 miliony dzieł sztuki z różnych epok, spacer po zabytkowym centrum (nabrzeże uniwersyteckie). Kolacja (dodatkowo płatna dla chętnych) i nocleg w Sankt Petersburgu.

DZIEŃ SZÓSTY

Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga ciąg dalszy: Sobór Izaaka Dalmatyńskiego - największa świątynia Sankt Petersburga, Miedziany Jeździec - pomnik Piotra I, Marsowe Pole, Pałac Marmurowy, Cypel Wyspy Wasilewskiej, Miedziany Jeździec - pomnik Piotra, plac św. Izaaka, Newski Prospekt, plac Sztuk. Czas wolny. Wieczorem rejs po Newie, oglądamy miasto z innej perspektywy. Kolacja (dodatkowo płatna dla chętnych) i nocleg w Sankt Petersburgu.

DZIEŃ SIÓDMY

Śniadanie i wykwaterowanie się. Objazd po mieście i wyjazd do Dyneburga. Krótkie zwiedzanie Dyneburga. Daugavpils (Dyneburg, Dźwińsk) – miasto w południowo – wschodniej części Łotwy (Łatgalia). Założone w 1278 r. przez zakon Kawalerów Mieczowych jako twierdza. Kolacja  (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Nocleg.

DZIEŃ ÓSMY

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Polski. Po drodze przystanek w Kownie i spacer po zabytkowej starówce. Kowno – miasto pełne pamiątek poświęconych Mickiewiczowi, związane z okresem nauczycielskim wieszcza, z czasem jego tęsknoty za lepszym życiem, ukochaną Marylą i wileńskimi przyjaciółmi. W Kownie obejrzymy ruiny zamku z XIII wieku, wspaniałe Stare Miasto z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, w którego podziemiach znajduje się muzeum ceramiki, archikatedrę z XV wieku. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem o podwyższonym standardzie
 • zakwaterowanie w 3-gwiazdkych hotelach
 • śniadania x 7 w formie bufetu
 • usługi doświadczonego, polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie NNW do 3000 EUR, KL 30000 EUR, bagażu do 300 EUR

Cena nie zawiera: 

 

 • koszt wizy rosyjskiej – 320 PLN (płatne przy rezerwacji wycieczki)
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem ((Peterhof (park), Ławra Aleksandra Newskiego, Cerkiew na Krwi, Twierdza Pietropawłowska, Carskie Sioło (pałac + park), Sobór św. Izaaka, Ermitaż, Sobór Kazański), rejs statkiem, usługi miejscowych przewodników, system Tour Guide, obiadokolacji w Rydze, Tallinnie i Dyneburgu, - 160 EUR płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki
 • obiadokolacji w Sankt Petersburgu x 3 – 30 EUR (płatne przy rezerwacji wycieczki dla chętnych)
 • dopłata do pokoju 1 os. 640 PLN

Uwagi

 • cena dla dziecka do 12 lat: 1690 PLN/dziecko (przy zakwaterowaniu na dostawce w tym samym pokoju)
 • dokwaterowanie do pokoju 2 os. lub 2 os. z dostawką bez opłat. 
 • dopłata do pokoju 1 osobowego: 640 PLN/osoba
 • podany program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na naszej stronie internetowej www.wizaszybko.pl) wraz z jednym zdjęciem (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej - t.j. wymiar 3,5 x 4,5 cm, - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle.
 • paszport ważny co najmniej 180 dni, licząc od daty zakończenia terminu ważności wizy na wjazd do Rosji.

Miejsce wyjazdu:

Warszawa, Białystok, Augustów, Łomża
Wyjazd także z następujących miast: wg rozkładu u konsultantów.

 • przejazd autokarem o podwyższonym standardzie
 • zakwaterowanie w 3-gwiazdkych hotelach
 • śniadania x 7 w formie bufetu
 • usługi doświadczonego, polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie NNW do 3000 EUR, KL 30000 EUR, bagażu do 300 EUR,

Federacja Rosyjska

Stolica:  Moskwa

Język urzędowy: rosyjski , lokalnie także języki narodów i grup etnicznych

Waluta: Rubel (RUB): 1 RUB = 100 kopiejek, 1 PLN to ok 10 RUB

Różnice czasowe: po przyjeździe do Rosji (Moskwa) należy przesunąć wskazówki o 2 godziny (w czasie letnim i 3 godziny do przody w czasie zimowym) do przodu względem czasu polskiego.

Wizy:

Obywateli polskich obowiązuje wiza turystyczna  wydawana we właściwym Konsulacie Federacji Rosyjskiej (Konsulat w Warszawie obsługuje województwa: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, podlaskie; Konsulat w Poznaniu obsługuje województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, lubuskie; Konsulat w Gdańsku obsługuje województwa: kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko – mazurskie; Konsulat w Krakowie obsługuje województwa: małopolskie, śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ambasady Rosyjskiej (www.rusemb.pl) oraz na stronie Rosyjskiego Centrum Wizowego (www.poland-ifs.com).

Placówki dyplomatyczne:

Ambasada RP w Moskwie

Klimaszkina 4, 115127 Moskwa

Tel.: +7495 2311500 Tel. dyżurny: +7916 6989941 Faks: +7495 2311515

Konsulat Generalny RP w Irkucku

Suche – Batora 18, 664003 Irkuck

Tel.: +7 3952 288010 Tel. dyżurny: +7 964 3575 559 Faks: +7 3952 288012

Konsulat Generalny RP w Kaliningradzie

Kasztanowa Aleja 51, 236022 Kaliningrad

Tel.: +7 4012 97 64 40 Faks: +7 4012 97 64 43

Konsulat Generalny RP w Sankt Petersburgu

5-ja Sowietskaja 12, 191036 Sankt Petersburg

Tel.: +78123363142 (sekretariat) Tel. dyżurny: +78123363141 (w godzinach pracy placówki) Tel. dyżurny: +79215730950 (po godz. pracy i w dni wolne) Faks: +7812 2744318

Klimat:

Klimat przeważnie kontynentalny strefy umiarkowanej i podbiegunowej, na niewielkim obszarze wschodniego wybrzeża klimat monsunowy, a nad Morzem Czarnym klimat podzwrotnikowy typu śródziemnomorskiego.  Kontynentalny klimat zapewnia długie i słoneczne dni podczas gorącego lata. W  Moskwie i Sankt Petersburgu jest już ciepło do połowy maja i wysokie temperatury utrzymują się do połowy września. Jesień jest bardzo krótka i już pod koniec listopada w Moskwie robi się mroźno. W grudniu pojawiają się duże opady śniegu , a pokrywa śnieżna potrafi utrzymać się do przełomu marca i kwietnia.

Obowiązek meldunku       

Osoby przybywające do Rosji podlegają obowiązkowi zgłoszenia do ewidencji meldunkowej w ciągu 7 dni roboczych od daty otrzymania przez obcokrajowca  zezwolenia na pobyt czasowy lub karty pobytu albo od daty jego przyjazdu do danej miejscowości. Pobyty krótsze do, 7 dni roboczych nie wymagają zgłoszenia. Obowiązek zameldowania cudzoziemca spoczywa na stronie przyjmującej (zapraszającej) tak osobie fizycznej jak i prawnej. Zgłoszenia meldunkowego można dokonać w miejscowych organach Federalnej Służby Migracyjnej (FMS) lub w dowolnym oddziale pocztowym. Goście hotelowi meldowani są przez recepcje.

Więcej informacji: informator MSZ 

Żeby zarezerwować wycieczkę, wypełnij poniższy formularz:

Dane zamawiającego wycieczkę
?
?
 
?
?
 
 
 
 
 
Jeśli zamawiasz wycieczkę tylko dla siebie - po prostu kliknij przycisk "Wyślij" na dole formularza. Jeśli dla kilku osób - wpisz ich dane w poniższych polach.
 
Dane drugiego uczestnika
Dane trzeciego uczestnika
Dane czwartego uczestnika
Dane piątego uczestnika
 
* - pola wymagane
 
w górę