Baltic Tour na YouTube

Wycieczka do Królewca - Kaliningradu

Ceny od 999 PLN

Baltic Tour zaprasza Cię w podróż do Królewca. Zapewniamy liczne atrakcje, wizyty w muzeach, teatrach, galeriach sztuki i zabytkowych obiektach. Doświadczysz niepowtarzalnej atmosfery miasta i poznasz zapierający dech w piersiach rytm Królewieckich dyskotek i nocnych klubów. To miasto potrafi zachwycać. Odkryj tajemnice królewieckiej architektury i historii. Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę. 

Terminy - na zamówienie
Baltic Tour zaprasza Państwo na wycieczkę do Królewca. Tuż przy granicy z Polską odkryj niegdyś miasto zamknięte i doświadcz niepowtarzalnej atmosfery Królewca. Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę.

Dostępne terminy:
do uzgodnienia
999 PLN
Na zamówienie
Zadaj pytanie

DZIEŃ PIERWSZY

wyjazd z Warszawy do Królewca wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Polskę do Królewca, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja (dodatkowo płatna), nocleg w Królewcu.

DZIEŃ DRUGI

śniadanie, zwiedzanie Królewca: Rynek Centralny, Muzeum V Fortu, pozostałości fortyfikacji miejskich, Baszta Dohna obecnie Muzeum Bursztynu, Baszta Wrangla, Brama Królewska, Brama Frydlandzka, Brama Brandenburska, przejazd do hotelu, kolacja (dodatkowo płatna), nocleg w Królewcu.

DZIEŃ TRZECI

śniadanie, wykwaterowanie, dalsze zwiedzanie Królewca: kompleks muzealny na wyspie Knipawie "Katedralny Sobór" z Muzeum Kanta oraz z grobem Immanuela Kanta, sobór prawosławny Chrystusa Zbawiciela, Muzeum Oceanu Światowego, "perełka" architektury radzieckiej "Dom Rad" (zwany wcześniej "Domem Sowietów"), liczne pomniki Kalinina oraz Lenina. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

DZIEŃ CZWARTY

przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem (WC, Video/DVD, klimatyzacja, dostosowany do wielkości grupy),
 • zakwaterowanie: 2 noclegi hotel **/*** w Królewcu w pokojach 2 os. z łazienką,
 • wyżywienie: 2 śniadania, 2 ciepłe obiadokolacje
 • opieka pilota,
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • program turystyczny
 • ubezpieczenie NNW, KL, BP,
 • podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników - koszt 50 EUR
 • wizy rosyjskiej; koszt 300 zł - obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki

Uwagi

 • cena dla dziecka do 12 lat: 889 PLN/dziecko (przy zakwaterowaniu na dostawce w tym samym pokoju)
 • dokwaterowanie do pokoju 2 os. lub 2 os. z dostawką bez opłat. 
 • dopłata do pokoju 1 osobowego: 330 PLN/osoba
 • podany program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
 • Uwaga: na 28 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumentację wizową tj.: wypełniony formularz wizowy na naszej stronie www.wizaszybko.pl 1 kolorową fotografię o wymiarach 3,5x4,5 cm, paszport ważny co najmniej 180 dni, licząc od daty zakończenia terminu ważności wizy na wjazd do Rosji (szczegóły dostępne u konsultantów).

Miejsce wyjazdu:

 • Warszawa, pl. Bankowy, parking obok pomnika J. Słowackiego, godz. 6.00
 • Planowany powrót: około godziny 08.00
 • Wyjazd także z następujących miast: wg rozkładu u konsultantów.

Federacja Rosyjska

Stolica:  Moskwa

Język urzędowy: rosyjski , lokalnie także języki narodów i grup etnicznych

Waluta: Rubel (RUB): 1 RUB = 100 kopiejek, 1 PLN to ok 10 RUB

Różnice czasowe: po przyjeździe do Rosji (Moskwa) należy przesunąć wskazówki o 2 godziny (w czasie letnim i 3 godziny do przody w czasie zimowym) do przodu względem czasu polskiego.

Wizy:

Obywateli polskich obowiązuje wiza turystyczna  wydawana we właściwym Konsulacie Federacji Rosyjskiej (Konsulat w Warszawie obsługuje województwa: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, podlaskie; Konsulat w Poznaniu obsługuje województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, lubuskie; Konsulat w Gdańsku obsługuje województwa: kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko – mazurskie; Konsulat w Krakowie obsługuje województwa: małopolskie, śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ambasady Rosyjskiej (www.rusemb.pl) oraz na stronie Rosyjskiego Centrum Wizowego (www.poland-ifs.com).

Placówki dyplomatyczne:

Ambasada RP w Moskwie

Klimaszkina 4, 115127 Moskwa

Tel.: +7495 2311500 Tel. dyżurny: +7916 6989941 Faks: +7495 2311515

Konsulat Generalny RP w Irkucku

Suche – Batora 18, 664003 Irkuck

Tel.: +7 3952 288010 Tel. dyżurny: +7 964 3575 559 Faks: +7 3952 288012

Konsulat Generalny RP w Kaliningradzie

Kasztanowa Aleja 51, 236022 Kaliningrad

Tel.: +7 4012 97 64 40 Faks: +7 4012 97 64 43

Konsulat Generalny RP w Sankt Petersburgu

5-ja Sowietskaja 12, 191036 Sankt Petersburg

Tel.: +78123363142 (sekretariat) Tel. dyżurny: +78123363141 (w godzinach pracy placówki) Tel. dyżurny: +79215730950 (po godz. pracy i w dni wolne) Faks: +7812 2744318

Klimat:

Klimat przeważnie kontynentalny strefy umiarkowanej i podbiegunowej, na niewielkim obszarze wschodniego wybrzeża klimat monsunowy, a nad Morzem Czarnym klimat podzwrotnikowy typu śródziemnomorskiego.  Kontynentalny klimat zapewnia długie i słoneczne dni podczas gorącego lata. W  Moskwie i Sankt Petersburgu jest już ciepło do połowy maja i wysokie temperatury utrzymują się do połowy września. Jesień jest bardzo krótka i już pod koniec listopada w Moskwie robi się mroźno. W grudniu pojawiają się duże opady śniegu , a pokrywa śnieżna potrafi utrzymać się do przełomu marca i kwietnia.

Obowiązek meldunku       

Osoby przybywające do Rosji podlegają obowiązkowi zgłoszenia do ewidencji meldunkowej w ciągu 7 dni roboczych od daty otrzymania przez obcokrajowca  zezwolenia na pobyt czasowy lub karty pobytu albo od daty jego przyjazdu do danej miejscowości. Pobyty krótsze do, 7 dni roboczych nie wymagają zgłoszenia. Obowiązek zameldowania cudzoziemca spoczywa na stronie przyjmującej (zapraszającej) tak osobie fizycznej jak i prawnej. Zgłoszenia meldunkowego można dokonać w miejscowych organach Federalnej Służby Migracyjnej (FMS) lub w dowolnym oddziale pocztowym. Goście hotelowi meldowani są przez recepcje.

Więcej informacji: informator MSZ 

Żeby zarezerwować wycieczkę, wypełnij poniższy formularz:

Dane zamawiającego wycieczkę
?
?
 
?
?
 
 
 
 
 
Jeśli zamawiasz wycieczkę tylko dla siebie - po prostu kliknij przycisk "Wyślij" na dole formularza. Jeśli dla kilku osób - wpisz ich dane w poniższych polach.
 
Dane drugiego uczestnika
Dane trzeciego uczestnika
Dane czwartego uczestnika
Dane piątego uczestnika
 
* - pola wymagane
 
w górę