W celu lepszej obsługi naszych klientów, prawidłowego działania serwisu, oraz do celów statystycznych korzystamy z cookies. Ich obsługę można wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej, jakkolwiek wtedy niektóre funkcje mogą nie działać poprawnie.

 
Baltic Tour na YouTube

Petersburg samolotem z Warszawy

Ceny od 2999 PLN

Na  świecie znajduje się wiele miast, które swym ogromem i pięknem potrafią robić niesamowite wrażenie. Jednym z takich miast jest rosyjski Sankt Petersburg. Jeśli Państwo skorzystają z usług naszego biura turystycznego Baltic Tour, będziecie mieć niesamowitą okazję ujrzenia tej perełki architektonicznej. Organizujemy także wycieczki dla małych grup i wg indywidualnego zamówienia. Wszystkie nasze wycieczki samolotem do Petersburga i Moskwy są gwarantowane i odbywają się już przy grupie 4 osobowej. Proponujemy wyloty z Warszawy a także z Berlina. Poniżej przykładowy program.

Na zamówienie dla minimum 4 osób możemy zorganizować wycieczkę do Sankt Petersburga w dogodnym dla Państwa terminie. Proponujemy wyloty z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Krakowa a także z Berlina. 

02.06-06.06.2020
06.06-10.06.2020
18.06-22.06.2020
26.06-30.06.2020

Rosja
Dostępne terminy:
02.06 - 06.06.2020
3198 PLN
Polecamy !!!
SPS-SAM1
18.06 - 22.06.2020
3398 PLN
Polecamy !!!
SPS-SAM1
26.06 - 30.06.2020
3398 PLN
Polecamy !!!
SPS-SAM1
Zadaj pytanie

I DZIEŃ

wylot z Warszawy (zbiórka uczestników 1,5 h przed wyjazdem), przylot do Sankt Petersburga, transfer z lotniska do hotelu przez centrum Petersburga, zakwaterowanie w hotelu. Już po spotkaniu na lotnisku z przewodnikiem w trakcie przejazdu do hotelu obejrzymy plac Senacki, przepiękny Ogród Letni, Pole Marsowe, Newski Prospekt i Nabrzeże Pałacowe. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.II

DZIEŃ

II DZIEŃ

śniadanie, wycieczka do położonego na Zatoką Fińską Peterhofu, gdzie znajduje się zaprojektowany przez Jana Baptystę Leblonda barokowy zespół pałacowo-ogrodowy wzniesiony przez cara Piotra I Wielkiego jako jego letnia rezydencja. Zwiedzanie pałacu i ogrodów ze sławną kaskadą. Powrót do Petersburga. 
Mity i rzeczywistość St. Petersburga. Zwiedzanie miasta.
Istnieją co najmniej trzy mity o Rasputinie. "Przedstawiciel piekła, który doprowadził Rosję do zagłady " - pierwszy mit o Rasputinie. "Demon", "drugi mit kardynał Richelieu," pijany i rozpustny człowiek z tajemniczą rosyjską duszą ukochany mit zagranicznych autorów. "Utalentowany człowiek, który uratował naród rosyjski i Rosję i którego zabili masoni"- trzeci współczesny mit. Objazd miasta i panoramiczne zwiedzanie: Monastyr Smolny, Ławra Aleksandra Newskiego, oraz wejdziemy do pięknego soboru Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego - "Cerkiew na Krwi"Czas wolny na miejscu. Ewentualnie wycieczka fakultatywna np. rejs łodzią kanałami Sankt Petersburga. Ciekawe spojrzenie na miasto z innej perspektywy (Dla chętnych polecamy nocny rejs łodzią w trakcie zwodzenia mostów).

III DZIEŃ

śniadanie, zwiedzanie - wycieczka Sankt Petersburg - Twierdza Pietropawłowska z Soborem św. Piotra i Pawła (zwieńczonym 122-metrową złotą iglicą, stanowiącą charakterystyczny element panoramy miasta), w którym znajdują się groby carów, od Piotra Wielkiego do Mikołaja II, od której car Piotr I rozpoczął budowę Petersburga. Przejazd do Puszkina - zwiedzanie Wielkiego Pałacu Jekaterynińskiego w Carskim Siole zaprojektowany w 1752 roku, który imponuje 300-metrową fasadą wraz z Bursztynową Komnatą autorstwa Andrzeja Schlutera - dar króla pruskiego Fryderyka Wilhelma dla cara Piotra I. Przejazd do Sankt Petersburga, nocleg w Sankt Petersburgu.

IV DZIEŃ

śniadanie, dalsze zwiedzanie - wycieczka Sankt Petersburg: Sobór Izaaka Dalmatyńskiego - największa świątynia Sankt Petersburga, Cypel Wyspy Wasilewskiej, Miedziany Jeździec - pomnik Piotra I, wchodzimy do Ermitażu - jeden z największych i najbogatszych muzeów świata - wielka uczta dla miłośników sztuki - muzeum posiadający jedną z największych na świecie kolekcji dzieł sztuki rozmieszczoną w pięciu budynkach, z których głównym jest Pałac Zimowy – oficjalna rezydencja carów rosyjskich aż do rewolucji. Plac Pałacowy z kolumną Aleksandra I, Gmach Sztabu Generalnego oraz Gmach Admiralicji, wejdziemy do Soboru Kazańskiego, Marsowe Pole, Pałac Marmurowy, nocleg w Sankt Petersburgu.

V DZIEŃ

Śniadanie w hotelu. Czas wolny na zakupy.
Transfer na lotnisko (bez przewodnika).Wylot z Petersburga do Warszawy.

Cena wycieczki zawiera:

 • bilet lotniczy Warszawa – Petersburg – Warszawa
 • 4 noclegi w 2 os. pokoju w 3-gwiazdkowym hotelu w centrum miasta (śniadania)
 • usługi doświadczonego, polskojęzycznego przewodnika
 • transfery z/na lotnisko - hotel
 • ubezpieczenie NNW, KL, BP
 • podatek VAT- marża.

Cena nie zawiera:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem (Peterhof (park), Ławra Aleksandra Newskiego, Cerkiew na Krwi, Twierdza Pietropawłowska, Carskie Sioło (pałac + park), Sobór św. Izaaka, Ermitaż, Sobór Kazański), bilety na komunikację zgodnie z programem, koszt 150 EUR płatne na miejscu w Sankt Petersburgu
 • pomoc w wyrobieniu evisa - 50 PLN
 • dopłaty do 4 kolacji; koszt 320 PLN/os. (płatne przelewem lub w biurze - fakultatywnie)
 • dopłata do pokoju 1 os. 580 PLN
 • koszt wycieczek fakultatywnych

Uwagi:

 • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
 • na 21 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumentację wizową tj.: 
 • paszport ważny co najmniej 180 dni, licząc od daty zakończenia terminu ważności wizy na wjazd do Rosji.
 • wycieczki fakultatywne z pilotem są organizowane w zależności od ilości chętnych oraz wolnego czasu. 
 • transfery z/na lotnisko w zależności od ilości osób są realizowane busem, taxi lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności także od godzin przylotu/odlotu. 
 • przejazdy podczas zwiedzania i wycieczek fakultatywnych odbywają się busem, komunikacją miejską i/lub podmiejską. 
 • spotkanie z przedstawicielem biura podróży nastąpi na lotnisku w Polsce.
 • podczas pobytu w Petersburgu, codziennie przewidziany jest czas wolny

Proponowane wycieczki fakultatywne

Rejs po Newie (w dzień lub w nocy - zwodzenie mostów)

 • Ceny od 20 EUR (rejs po Newie)
 • Więcej informacji o trasach rejsów: http://www.vodohod.spb.ru/mf/map.html
Mosty w Sankt Petersburgu (rozkład zwodzenia mostów - http://razvodka-mostov.ru/)
 • Mosty w Sankt Petersburgu zazwyczja są zwodzone w okresie nawigacji od 20 kwietnia do 10 listopada
 • Znając dokładny harmonogram podnoszenia mostów w Petersburgu, można łatwo zaplanować  nocny spacer i jazdę po nocnym mieście.
 • W Sankt Petersburgu są zwodzone 13 mostów.

Spektakl w teatrze Marińskim

 • Rezerwacja wcześniejsza minimum 30 dni przed przylotem
 • Cena od: 20 - 140 EUR (w zależności od wybranych miejsc i przedstawienia) 
 • Repertuar teatru Marińskiego: http://www.mariinsky.ru/playbill/playbill/

Fiodor Dostojewski w Sankt Petersburgu

 • Nazwisko Fiodora Dostojewskiego jest nierozerwalnie związane z Petersburgiem - miastem, gdzie spędził większość swego życia, został pisarzem, gdzie znajdowały się jego bohaterowie. Petersburg - najlepiej ilustruje dzieła Dostojewskiego. 
 • W trakcie zwiedzania odwiedzimy miejsca, przypominające o życiu i twórczości wielkiego pisarza: Zamek Michajłowski (dawniej Szkoła Inżynierii, gdzie studiował Fiodor Dostojewski), Władimirskij Prospekt 11 (dom, w którym mieszkał w latach 1842 - 1845 Fiodor Dostojewski), Woznesenskij Prospekt, 8/23 (dom, w którym został aresztowany) Plac Pionierskij (wcześniej Plac Semenowski, gdzie zostali straceni Pietraszewcy) itd.. Po wizycie w domu Raskolnikowa, zobaczymy miasto oczami bohaterów słynnej powieści "Zbrodnia i kara" i zanurzymy się w atmosferze Petersburga epoki Dostojewskiego. 
 • Na zakończenie tej fascynującej wycieczki odwiedzimy muzeum pisarza przy ul. Dostojewskiego, gdzie spędził ostatnie lata życia i napisał powieść "Bracia Karamazowy".
 • Ceny od 1200 RUB/os
Klasztor na wyspie Walaam (wodolotem, statkiem lub helikopterem)
 • Na północy jeziora Ładoga (kilkadziesiąt kilometrów od Sankt Peterburga), odkryjemy największą, górzystą wyspę Walaam, na której mieści się klasztor Przemienienia Pańskiego - jedna z najstarszych kolebek prawosławia w Rosji.
 • Wyjazd z Sankt Petersburga o godz. 8.00. Płyniemy z przewodnikiem. W klasztorze usłyszymy chór i śpiewy starocerkiewne. Obejrzymy malownicze miejsca, które według UNESCO, uważane są za najpiękniejsze w Europie. Zwiedzanie wyspy trwa około 3-4 godzin. Wyjazd do Petersburga około godz. 18.00. W cenie oferowane są gorący posiłek + kawa i herbata. Przybycie statku wycieczkowego do Petersburgu.
 • ceny od 120 EUR/os

Federacja Rosyjska

Stolica:  Moskwa

Język urzędowy: rosyjski , lokalnie także języki narodów i grup etnicznych

Waluta: Rubel (RUB): 1 RUB = 100 kopiejek, 1 PLN to ok 10 RUB

Różnice czasowe: po przyjeździe do Rosji (Moskwa) należy przesunąć wskazówki o 2 godziny (w czasie letnim i 3 godziny do przody w czasie zimowym) do przodu względem czasu polskiego.

Wizy:

Obywateli polskich obowiązuje wiza turystyczna  wydawana we właściwym Konsulacie Federacji Rosyjskiej (Konsulat w Warszawie obsługuje województwa: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, podlaskie; Konsulat w Poznaniu obsługuje województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, lubuskie; Konsulat w Gdańsku obsługuje województwa: kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko – mazurskie; Konsulat w Krakowie obsługuje województwa: małopolskie, śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ambasady Rosyjskiej (www.rusemb.pl) a wniosek wizowy można wypełnić na naszej stronie (www.wizaszybko.pl)

Placówki dyplomatyczne:

Ambasada RP w Moskwie

Klimaszkina 4, 115127 Moskwa

Tel.: +7495 2311500 Tel. dyżurny: +7916 6989941 Faks: +7495 2311515

Konsulat Generalny RP w Irkucku

Suche – Batora 18, 664003 Irkuck

Tel.: +7 3952 288010 Tel. dyżurny: +7 964 3575 559 Faks: +7 3952 288012

Konsulat Generalny RP w Kaliningradzie

Kasztanowa Aleja 51, 236022 Kaliningrad

Tel.: +7 4012 97 64 40 Faks: +7 4012 97 64 43

Konsulat Generalny RP w Sankt Petersburgu

5-ja Sowietskaja 12, 191036 Sankt Petersburg

Tel.: +78123363142 (sekretariat) Tel. dyżurny: +78123363141 (w godzinach pracy placówki) Tel. dyżurny: +79215730950 (po godz. pracy i w dni wolne) Faks: +7812 2744318

Klimat:

Klimat przeważnie kontynentalny strefy umiarkowanej i podbiegunowej, na niewielkim obszarze wschodniego wybrzeża klimat monsunowy, a nad Morzem Czarnym klimat podzwrotnikowy typu śródziemnomorskiego.  Kontynentalny klimat zapewnia długie i słoneczne dni podczas gorącego lata. W  Moskwie i Sankt Petersburgu jest już ciepło do połowy maja i wysokie temperatury utrzymują się do połowy września. Jesień jest bardzo krótka i już pod koniec listopada w Moskwie robi się mroźno. W grudniu pojawiają się duże opady śniegu , a pokrywa śnieżna potrafi utrzymać się do przełomu marca i kwietnia.

Obowiązek meldunku       

Osoby przybywające do Rosji podlegają obowiązkowi zgłoszenia do ewidencji meldunkowej w ciągu 7 dni roboczych od daty otrzymania przez obcokrajowca  zezwolenia na pobyt czasowy lub karty pobytu albo od daty jego przyjazdu do danej miejscowości. Pobyty krótsze do, 7 dni roboczych nie wymagają zgłoszenia. Obowiązek zameldowania cudzoziemca spoczywa na stronie przyjmującej (zapraszającej) tak osobie fizycznej jak i prawnej. Zgłoszenia meldunkowego można dokonać w miejscowych organach Federalnej Służby Migracyjnej (FMS) lub w dowolnym oddziale pocztowym. Goście hotelowi meldowani są przez recepcje.

Więcej informacji: informator MSZ 

Żeby zarezerwować wycieczkę, wypełnij poniższy formularz:

Dane zamawiającego wycieczkę
?
?
 
?
 
 
 
 
 
Jeśli zamawiasz wycieczkę tylko dla siebie - po prostu kliknij przycisk "Wyślij" na dole formularza. Jeśli dla kilku osób - wpisz ich dane w poniższych polach.
 
Dane drugiego uczestnika
Dane trzeciego uczestnika
Dane czwartego uczestnika
Dane piątego uczestnika
 
* - pola wymagane
 
w górę