W celu lepszej obsługi naszych klientów, prawidłowego działania serwisu, oraz do celów statystycznych korzystamy z cookies. Ich obsługę można wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej, jakkolwiek wtedy niektóre funkcje mogą nie działać poprawnie.

 
Baltic Tour na YouTube

Wycieczka do Norwegii autokarem

Ceny od 2499 PLN

Wycieczka do Norwegii autokarem i promem w trakcie której odwiedzimy południową Norwegię, Danię oraz Szwecję. Obejrzymy po drodze fiord wewnętrzny Tyrifjorden oraz fiord graniczny Swinesundfiord. Zwiedzimy stolicę Norwegii Oslo oraz stolicę Danii Kopenhagę.

Terminy na zamówienie dla grup powyżej 10 osób.  Zapraszamy
Białe Noce w Skandynawii. Wycieczka do Południowej części Norwegii autokarem i promem z Warszawy. Po drodze odwiedzimy stolicę Danii Kopenhagę oraz fiordy i stolicę Norwegii Oslo.

Dostępne terminy:
.
2499 PLN
Zadaj pytanie

DZIEŃ PIERWSZY

wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Świnoujścia - spacer po mieście, zaokrętowanie na prom, wyjście promu z Świnoujścia (Polska) do Ystad (Szwecja), kolacja, wieczór rozrywki na promie, nocleg.

DZIEŃ DRUGI

śniadanie, przyjście promu do Ystad, wyokrętowanie z promu, zwiedzanie miasta: spacer po mieście: kościół Santa Maria, klasztor Franciszkanów, Pilgrandhuset - najstarszy dom szachulcowy, przejazd przez Szwecję w kierunku Norwegii, po drodze mijamy fiord wewnętrzny - Tyrifjorden oraz fiord graniczny - Swinesundfiord. Przyjazd do Oslo, przejazd do hotelu, kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ TRZECI

śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Oslo: Zamek Królewski, Uniwersytet, ulica Karola Jana, Parlament, gmach Opery Narodowej, Muzeum Łodzi Wikingów, Instytut Noblowski - siedziba Komitetu Noblowskiego, Ratusz - miejsce wręczania pokojowej Nagrody Nobla, Park Gustawa Vigelanda, wjazd na wzgórze Holmenkollen - skocznia olimpijska i panorama miasta, zaokrętowanie na prom płynący przez Oslofjord oraz cieśniny Sund, Kattegat, Skagerrak, wyjście promu z Oslo (Norwegia) do Kopenhagi (Dania), kolacja, wieczór rozrywki na promie, nocleg.

DZIEŃ CZWARTY

śniadanie, przyjście promu do Kopenhagi, wyokrętowanie z promu, zwiedzanie miasta: pomnik Syrenki Kopenhaskiej, fontanna bogini Gefion, Pałac Królewski Amalienborg, port Nyhavn, Christianborg, Katedra, Plac Ratuszowy, przejazd mostem Øresund, łączącym Danię z Szwecją, przyjazd do Ystad, zaokrętowanie na prom, wyjście promu z Ystad (Szwecja) do Świnoujścia (Polska), kolacja, wieczór rozrywki na promie, nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

śniadanie, przyjście promu do Świnoujścia, wyokrętowanie z promu, wyjazd w drogę powrotną, przyjazd wg rozkładu jazdy.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja, dostosowany do wielkości grupy),
 • przeprawa promem Świnoujście - Ystad (Szwecja), Oslo (Norwegia) - Kopenhaga (Dania), Ystad (Szwecja) - Świnoujście,
 • zakwaterowanie: 4 noclegi (1 nocleg hotel turystyczny w Oslo - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), 1 nocleg prom Polska - Szwecja, 1 nocleg prom Norwegia - Dania, 1 nocleg prom Szwecja - Polska. Na promach kabiny 4 osobowe wewnętrzne z łazienkami),
 • wyżywienie: 4 kolacje, 4 śniadania, (możliwość rezygnacji z obiadokolacji - zniżka 160 PLN)
 • opieka pilota,
 • ubezpieczenie NNW, KL, BP,
 • podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu, komunikacji lokalnej, przewodników lokalnych oraz kosztów programowych, koszt ok. 100 euro,
 • dopłata do kabiny 2 osobowej na promie; koszt 350 zł / osobę / wyjazd.

Uwagi

 • cena dla dziecka do 12 lat: 2399 zł/dziecko (przy zakwaterowaniu z osobą dorosłą w tym samym pokoju 2 lub 2 os. z dostawką oraz kabinie 4 osobowej) 
 • dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego oraz kabiny 4 osobowej - bez opłat.
 • dopłata do pokoju 1 osobowego: 1250 zł/osoba
 • do dyspozycji pasażerów na promie (płatne indywidualnie): dancing, dyskoteka, restauracja, cafeteria, kawiarnia, panorama-bar, sklepy, kantor, kasyno.
 • w trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty

Miejsce wyjazdu:

 • Warszawa, Plac Defilad (Pałac Kultury) od strony stacji metra Centrum, godz. 6.00
 • Planowany powrót: około godziny 20.00
 • Wyjazd także z następujących miast: wg rozkładu u konsultantów.

 

Norwegia

Stolica: Oslo

Język urzędowy: norweski, lapoński

Waluta: korona norweska (NOK), 1 NOK = 100 oere, 1 NOK to około 0,50 PLN

Różnice czasowe

Po przyjeździe do Norwegii nie przestawiamy wskazówek zegara

Wizy

Obywatele polscy nie potrzebują wizy wjazdowej. Podróżujący po terytorium Norwegii  obywatele RP muszą mieć ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty.

Meldunek

Nie ma obowiązku meldunkowego przy wjazdach o charakterze turystycznym

Placówki dyplomatyczne

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Norwegii

Olav Kyrres plass 1, 02 44 Oslo

Tel. + 47 24 11 08 50

Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo

Tel. + 47 21 03 72 00

Klimat

Południowa i środkowa Norwegia położona jest w strefie klimatu umiarkowanego morskiego, a północ za kołem polarnym w strefie  klimatu umiarkowanego  chłodnego morskiego. W niektórych regionach kraju śniegi utrzymują się przez cały rok, a temperatura zimą dochodzi do -40°C.

Żeby zarezerwować wycieczkę, wypełnij poniższy formularz:

Dane zamawiającego wycieczkę
?
?
 
?
?
 
 
 
 
 
Jeśli zamawiasz wycieczkę tylko dla siebie - po prostu kliknij przycisk "Wyślij" na dole formularza. Jeśli dla kilku osób - wpisz ich dane w poniższych polach.
 
Dane drugiego uczestnika
Dane trzeciego uczestnika
Dane czwartego uczestnika
Dane piątego uczestnika
 
* - pola wymagane
 
w górę