Baltic Tour na YouTube

Fiordy norweskie, Oslo i Bergen

Ceny od 5990 PLN

W trakcie wycieczki do Norwegii zwiedzimy piękne miasta, fiordy i lodowiec. Podczas trasy mamy kilka rejsów statkiem po fiordach oraz podróż wygodnym autokarem z miejscowym kierowcą. Hotele 3 lub 4* w których śpimy są w centrum miast lub w atrakcyjnych miejscach turystycznych (np. nad brzegiem fiordu). 

Terminy na zamówienie dla grup powyżej 10 osób.  Zapraszamy
Wycieczka do Norwegii, która pokaże jak najwięcej pięknych zakątków tego kraju. Zaplanowaliśmy ją tak aby zapewnić maksymalną wygodę. Wylot z Warszawy.

Dostępne terminy:
.
5990 PLN
Zadaj pytanie

DZIEŃ PIERWSZY

Wylot porannym samolotem z Polski. Przylot do Oslo, transfer do miasta, zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem. W programie: nabrzeże Akker Brygge, Ratusz, Teatr Narodowy, Pałac Królewski, parlament, Park Rzeźb Vigelanda będący częścią Frogner Parku, słynny deptak Karl Johans Gate, wybudowany w kształcie góry lodowej gmach Opery, po którego dachu można chodzić, zwiedzanie Muzeum Wikingów (35 NOK). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ DRUGI

Po śniadaniu przejazd do olimpijskiego Lillehammer. Wjazd autokarem na szczyt skoczni narciarskiej, zejście na dół schodkami wzdłuż rozbiegu i zeskoku. Przejazd do skansenu Mainhaugen, a następnie do malowniczo położonego miasteczka Andalsnes, wtulonego między wody fiordu i wysokie, górskie szczyty. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ TRZECI

Po śniadaniu przejazd Drogą Trolli (Trollstigen) – najsłynniejszą drogą Norwegii do Geiranger, położonego na końcu najpiękniejszego, wpisanego na listę UNESCO fiordu Norwegii - Geirangerfjord. Po drodze przeprawa promowa i wjazd na położoną ponad 600 metrów nad poziomem morza platformę widokową. Godzinny rejs statkiem po fiordzie do Hellesylt. W trakcie rejsu można będzie podziwiać wspaniałe wodospady i położone na skalnych półkach farmy, z którymi wiążą się ciekawe legendy i przypowieści. Przejazd do Ålesund, pięknie położonego na wyspach, pełnego klimatycznych zaułków, kanałów i mostków. Podczas pożaru w 1904 roku drewniana zabudowa miasta doszczętnie spłonęła i w następnych latach została odbudowana w stylu Art Nouveau. Wjazd na wzgórze Aksla, z którego rozpościera się zapierający dech w piersi widok na miasto, okoliczne wyspy i góry. Zwiedzanie centrum Ålesund z pilotem, a następnie czas wolny - można wybrać się szybkimi motorówkami (RIB Boat) na ptasie foto-safari na wyspę Runde, gdzie na klifie gniazdują setki tysięcy ptaków, w tym orły morskie (ok. 700 NOK). Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ CZWARTY

Po śniadaniu przejazd do Briksdal, gdzie rozpoczyna się 45-minutowa wędrówka do jęzora lodowca o tej samej nazwie, będącego odnogą lodowca Jostedal (należy zabrać wygodne buty na wędrówkę!). Przejazd widokową drogą górską do położonego nad brzegiem Sognefjordu urokliwego miasteczka Balestrand, ulubionego miejsca artystów. Znajdują się tu galerie, w których można podziwiać twórczość miejscowych malarzy, rzeźbiarzy i rękodzielników. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

Po śniadaniu spacer po Balestrand, podczas którego będzie można zapoznać się historią miasteczka i związanymi z nimi legendami. Wizyta w niezwykłej galerii sztuki prowadzonej przez małżeństwo malarzy. Bardzo atrakcyjny, półtoragodzinny rejs superszybkim statkiem (220 NOK) po fiordach do miasteczka Aurland. Przejazd na punkt widokowy Stegastein i do Flåm. Przejazd do Voss słynną koleją Flåmsbana (370 NOK), wspaniałym przykładem sztuki inżynierskiej, która na dystansie 20 km pokonuje różnicę wzniesień 864 m, 20 tuneli (w tym jeden wiodący spiralnie przez wnętrze góry) i jeden wiadukt. Po drodze pociąg zatrzymuje się przy zapierającym dech w piersiach wodospadzie Kjosfossen, gdzie z peronu można podziwiać wysoki na 93 metry wodospad i tańczącą na skałach Huldrę. Z Voss przejazd do Eidfjord, położonego na końcu Hardangerfjordu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY

Po śniadaniu wycieczka na płaskowyż Hardangervidda, będący największym parkiem narodowym Europy, na którym panuje arktyczny klimat. To tutaj Marek Kamiński ćwiczył przed swoimi wyprawami na Biegun Północny. Postój przy jednym z najwspanialszych wodospadów Norwegii – Vøringsfossen. Przerwa na lunch przy Hardangervidda Natursenter, gdzie warto obejrzeć piękny, panoramiczny film, pokazujący Hardangervidda z lotu ptaka. Następnie istnieje możliwość wzięcia udziału w niezwykłej wyprawie kajakowej po fiordzie (ok. 350 NOK). Pływanie kajakiem po wodach fiordu dostarcza niezapomnianych wrażeń bliskiego obcowania z majestatyczną przyrodą, a jednocześnie jest atrakcją bardzo bezpieczną. Fiord i góry z poziomu wody wyglądają zupełnie inaczej, niż z pokładu statku.  Po południu przejazd do Bergen, po drodze postój przy niezwykłym wodospadzie Steindalfossen, gdzie można przejść za ścianą spadającej wody. Zwiedzanie Bergen z polskojęzycznym przewodnikiem. W programie między innymi: Wieża Rosenkrantz’a, twierdza Bergenshus, wpisane na listę UNESCO hanzeatyckie zabudowania na nabrzeżu Byggen, zaułki Klosteret z cudownymi, drewnianymi domami. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Bergen, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY

Po śniadaniu czas wolny – np. na wizytę na słynnym targu rybnym lub wjazd kolejką szynowo-linową na wzgórze Fløyen (80 NOK), z którego można podziwiać panoramę Bergen i okolicznych wysp. Fakultatywnie przejazd do Troldhaugen (50 NOK), w którym znajduje się dom-muzeum najsłynniejszego norweskiego kompozytora Edvarda Griega. Transfer na lotnisko w Bergen, odlot do Polski.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym wraz z opłatami lotniskowymi
 • opieka licencjonowanego pilota wycieczek zagranicznych
 • 6 noclegów w hotelach 3 i 4* ze śniadaniami w formie bufetu
 • 6 obiadokolacji: menu 3-daniowe lub bufet, woda, kawa/herbata
 • 3 długie rejsy po fiordach (Hellesylt-Geiranger, Balestrand-Aurland, Kinnsarvik-Kvandal)
 • transport luksusowym autokarem na terenie Norwegii (w tym przeprawy promowe)
 • zwiedzanie Oslo i Bergen z polskojęzycznym przewodnikiem
 • rejs Hellesylt-Geiranger i lokalne przeprawy promowe
 • ubezpieczenie KL, NNW i utraty bagażu

Cena nie zawiera:

 • pozostałe posiłki
 • napoje do posiłków (oprócz napajów do śniadania oraz wody i kawy/herbaty do kolacji)
 • atrakcje dodatkowe i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w opisie jako płatne dodatkowo
 • napiwki i wydatki natury osobistej
 • korzystanie z minibarów i telefonu w hotelach

Uwagi:

 • dopłata do pokoju 1-osob. - 1000 PLN
 • dziecko do lat 12 na dostawce - 4690 PLN
 • minimalna liczba uczestników: 25 osób

Norwegia

Stolica: Oslo

Język urzędowy: norweski, lapoński

Waluta: korona norweska (NOK), 1 NOK = 100 oere, 1 NOK to około 0,50 PLN

Różnice czasowe

Po przyjeździe do Norwegii nie przestawiamy wskazówek zegara

Wizy

Obywatele polscy nie potrzebują wizy wjazdowej. Podróżujący po terytorium Norwegii  obywatele RP muszą mieć ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty.

Meldunek

Nie ma obowiązku meldunkowego przy wjazdach o charakterze turystycznym

Placówki dyplomatyczne

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Norwegii

Olav Kyrres plass 1, 02 44 Oslo

Tel. + 47 24 11 08 50

Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo

Tel. + 47 21 03 72 00

Klimat

Południowa i środkowa Norwegia położona jest w strefie klimatu umiarkowanego morskiego, a północ za kołem polarnym w strefie  klimatu umiarkowanego  chłodnego morskiego. W niektórych regionach kraju śniegi utrzymują się przez cały rok, a temperatura zimą dochodzi do -40°C.

Żeby zarezerwować wycieczkę, wypełnij poniższy formularz:

Dane zamawiającego wycieczkę
?
?
 
?
?
 
 
 
 
 
Jeśli zamawiasz wycieczkę tylko dla siebie - po prostu kliknij przycisk "Wyślij" na dole formularza. Jeśli dla kilku osób - wpisz ich dane w poniższych polach.
 
Dane drugiego uczestnika
Dane trzeciego uczestnika
Dane czwartego uczestnika
Dane piątego uczestnika
 
* - pola wymagane
 
w górę