Baltic Tour na YouTube

Ukraina - szlakiem bohaterów trylogii

Ceny od 850 PLN

Przeniesiemy Państwa w świat bohaterów Sienkiewiczowskiej Trylogii. Odwiedzimy Lwów  - Krzemieniec - Zbaraż - Kamieniec Podolski - Chocim – Brzeżany - Lwów.

Terminy na zamówienie dla grup powyżej 10 osób.  Zapraszamy
Zapraszamy na wspaniałą wycieczkę po Ukrainie szlakiem bohaterów naszej trylogii. Odwiedzimy takie miejscowości jak Krzemieniec, Zbaraż, Kamieniec Podolski, Chocim, Brzeżany, Lwów.

Ukraina
Dostępne terminy:
Zadaj pytanie

PIERWSZY DZIEŃ

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:
7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18 (na przeciwko Dworca PKP Łódź Fabryczna)
9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 13-14
13.15 Lublin, parking przy motelu PZMot, ul . Prusa 8
Przyjazd do hotelu w okolicy Lwowa w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, nocleg.

DRUGI DZIEŃ

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Zbaraż miasteczko w woj. tarnopolskim, wsławione przez Sienkiewicza opisem oblężenia w 1649 roku. Godny obejrzenia odrestaurowany pałac (obecnie muzeum etnograficzno-historyczne) i mocno zniszczony barokowy kościół, Trembowlę (gród obronny założony w XI w, w XII w związany z Rościsławiczami, potem z Haliczem. W 1631 ukończono budowę murowanej warowni, wsławionej obroną w 1675 roku, kiedy to dwustuosobowa załoga odpierała mężnie szturmy armii tureckiej. Bohaterką tej obrony była Anna Dorota Chrzanowska, żona komendanta twierdzy, dzielnie zagrzewająca obrońców do walki. Twierdza w XVIII w popadła w ruinę), Skałę Podolską - przedwojenną granicę polsko - sowiecką na Zbruczu (krótki postój przy ruinach zamku). Wieczorem przyjazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ TRZECI

Kamieniec Podolski – miasto naturalnie ufortyfikowane, położone na skale, otoczonej pętlą rzeki Smotrycz. Założony prawdopodobnie w X-XI w. Należący do Polski w latach 1430-1793 Kamieniec był największą warownią na granicy polsko-tureckiej. W 1672 roku oblężony i zdobyty przez armię turecką sułtana Machometa IV (opisane przez Henryka Sienkiewicza w Trylogii). Mimo zniszczeń w okresie wojen tureckich i późniejszym pozostała imponująca twierdza i unikalny kompleks miejski z zabytkami kultury polskiej, ormiańskiej i ruskiej.
Po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca Podolskiego (Katedry, Polskiej Bramy, Baszty Batorego, kościoła dominikanów, Ruskiej Bramy, Zamku Starego i Nowego). Czas wolny. Dalej przejazd do Okopów św. Trójcy - twierdza powstała na wąskim przesmyku między Dniestrem i Zbruczem w roku 1692. Głównym jej zadaniem było nękanie załóg tureckich, stacjonujących w Kamieńcu i Chocimiu. W czasie konfederacji barskiej w twierdzy bronił się przed wojskami carskimi Kazimierz Pułaski. Nazwa pochodzi od niewielkiego kościółka, ufundowanego dla obrońców przez króla Jana III Sobieskiego. W okopach św. Trójcy Zygmunt Krasiński umieścił akcję Nie-Boskiej Komedii i Chocimia (pierwszy zamek zbudowano na Rusi Kijowskiej, później twierdza mołdawska, następnie turecka. Miejsce dwóch wielkich bitew z Turkami w 16 21 i 1672 roku. Zamek twierdza nad Dniestrem, forteca XVIII w zbudowana przez francuskich inżynierów dla Turków.). Powrót do Kamieńca. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg. Przy sprzyjającej pogodzie dla chętnych rejs statkiem po Dniestrze

DZIEŃ CZWARTY

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez Jazłowiec - ruiny twierdzy z XIV wieku i pałac Poniatowskich, należący w latach 1863-1946 do sióstr niepokalanek – słynna szkoła z internatem. Spacer do krypty bł. Marceliny Darowskiej, założycielki zgromadzenia, Buczacz - Ratusz XVIIw i kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP, fundacji Mikołaja Bazylego Potockiego, oba zbudowane wg najwybitniejszych wówczas na Rusi artystów: architekta Bernarda Meretyna i rzeźbiarza Jana Jerzego Pinsla i Brzeżany – niewielkie miasteczko nad Złotą Lipą,, niegdyś własność Sieniawskich, Czartoryskich, a w końcu Lubomirskich. Godne uwagi są ruiny zamku I poł. XVI w., kościół św. Trójcy, klasztor bernardynów i kościół pw. św. Mikołaja, cerkiew św. Mikołaja, kościół ormiański. Przyjazd w okolice Lwowa, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Lwowa: objazd miasta autokarem z przewodnikiem, krótki spacer po Stryjskim Parku lub Wysokim Zamku, zwiedzanie starego centrum, katedry rzymskokatolickiej, greckokatolickiej (św. Jura) i ormiańskiej, Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, Teatru Opery. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

DZIEŃ SZÓSTY

Przyjazd do Łodzi/Warszawy w godzinach porannych.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem (WC, Video/DVD, klimatyzacja, dostosowany do wielkości grupy),
 • zakwaterowanie: Lwów lub okolice, hotel pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkam Kamieniec, hotel o standardzie turystycznym pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami
 • wyżywienie: śniadania,obiadokolacje według programu
 • opieka pilota,
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • program turystyczny
 • ubezpieczenie NNW, KL, BP,
 • podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu, przewodników lokalnych oraz biletów komunikacji lokalnej, koszt 20 euro.
 • rejs statkiem po Dniestrze ok. 15 eur

Uwagi:

 • dopłata do pokoju 1 os. - 290 pln
 • podany program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • do przekroczenia granicy obowiązuje paszport ważny min 3 miesiące

Żeby zarezerwować wycieczkę, wypełnij poniższy formularz:

Dane zamawiającego wycieczkę
?
?
 
?
?
 
 
 
 
 
Jeśli zamawiasz wycieczkę tylko dla siebie - po prostu kliknij przycisk "Wyślij" na dole formularza. Jeśli dla kilku osób - wpisz ich dane w poniższych polach.
 
Dane drugiego uczestnika
Dane trzeciego uczestnika
Dane czwartego uczestnika
Dane piątego uczestnika
 
* - pola wymagane
 
w górę