Baltic Tour na YouTube

Wycieczka do Rumunii i Transylwanii 8 dni

Ceny od 1725 PLN

Czy Rumunia jest krajem wampirów? Przekonaj się korzystając z oferty wypoczynku przygotowanej przez Baltic Tour. To jeden z atrakcyjniejszych i ciągle na nowo odkrywanych krajów Europy. Słońce, góry, morze, urzekające krajobrazy, ogrom bogactwa kulturowego i legend. Dowiedz się, które z nich są prawdziwe. Poznaj prawdziwe oblicze Rumunii kraju przygody i rozrywki.

Terminy na zamówienie dla grup powyżej 10 osób. 

Niepoznana i wyjątkowa wycieczka do Rumunii. Poznaj piękne zakątki przyrody i urocze zamki na wycieczce do Rumuni z Baltic Tour. Podczas wycieczki zwiedzimy także stolicę Rumunii - Bukareszt

Rumunia
Dostępne terminy:
Zadaj pytanie

DZIEŃ PIERWSZY

wyjazd z Warszawy wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Słowację na Węgry. Ciepła kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ DRUGI

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd przez Węgry do Rumunii. Przyjazd do Sapanta - zwiedzanie: "Wesołego Cmentarza" z kolorowo malowanymi drewnianymi krzyżami nagrobnymi, przejazd Doliną Izy - drewniane cerkiewki w miejscowościach Ieud, Rozavlea i Bogdan Voda. Campulung Molodovenesc - XVI w. klasztor, przejazd do hotelu, ciepła kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ TRZECI

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Voronet - obronny monastyr z malowaną cerkwią św. Jerzego. Bicaz - królewski pałacyk myśliwski (miejsce internowania prezydenta I. Mościckiego), przejazd Wąwozem Bicaz - drugim najgłębszym w Europie. Brasov - Czarny Kościół, średniowieczne kamieniczki, ratusz, ulicę Schei, Baszta Tkaczy, Baszta Kowali, Brama Katarzyny, romański kościół św. Bartłomieja, Dom Rady z XV w. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ CZWARTY

śniadanie, przejazd do Sinaja - Monaster Sinaia, z kopią klasztoru z Góry Synaj wzniesiony przez prawosławnych mnichów z Półwyspu Synaj. Zamek w Branie, zwanego "Zamkiem Draculi". Przejazd do hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Bukaresztu - zwiedzanie: Cerkiew Patriarchy - siedziba Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej, Muzeum Wsi, Pałac Parlamentu, Curtea Vecie - Stary Dwór - dwór książęcy wybudowany w czasach Włada Palownika, Cerkiew Kretzulescu, Arcul de Triumf, Ateneum, Pałac Królewski. Ciepła kolacja i program folklorystyczny w restauracji, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Curtea de Arges - zwiedzanie dawnej stolicy Wołoszczyzny: - katedra monastyru, gdzie spoczywa pierwszy rumuński król Karol I, studnia Mistrza Manole, cerkiew Książęca. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY

śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Sibiu - Mały i Duży Rynek z zabytkowym ratuszem z XII w., Pałac Bruckenthal, Most Kłamców, Kościół Ewangelicki. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

DZIEŃ ÓSMY

przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem (WC, Video/DVD, klimatyzacja, dostosowany do wielkości grupy),
 • zakwaterowanie: 1 nocleg hotel **/*** na terenie Węgier, 5 noclegów hotel **/*** na terenie Rumunii - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki),
 • wyżywienie: 6 śniadań, 6 ciepłych obiadokolacji (możliwość rezygnacji z obiadokolacji - zniżka 220 PLN)
 • opieka pilota,
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • program turystyczny
 • ubezpieczenie NNW, KL, BP,
 • podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu, przewodników lokalnych oraz biletów komunikacji lokalnej, koszt 70 EUR

Uwagi

 • cena dla dziecka do 12 lat: 1599 PLN/dziecko (przy zakwaterowaniu na dostawce w tym samym pokoju)
 • dokwaterowanie do pokoju 2 os. lub 2 os. z dostawką bez opłat. 
 • dopłata do pokoju 1 osobowego: 770 PLN/osoba
 • podany program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport, (dotyczy również osób niepełnoletnich).

Miejsce wyjazdu:

 • Warszawa, Plac Defilad (Pałac Kultury) od strony stacji metra Centrum, godz. 06.00
 • Planowany powrót: około godziny 17.00
 • Wyjazd także z następujących miast: wg rozkładu u konsultantów.

Rumunia

Stolica: Bukareszt

Język urzędowy: rumuński

Waluta: nowy lej rumuński (RON), 1 RON=100 bani, 1RON to około 0,94PLN

Różnice czasowe

Przyjeżdżając do Rumunii przesuwamy wskazówki o 1 godzinę do przodu względem czasu polskiego.

Wizy

Obywatele polscy nie potrzebują wizy wjazdowej. Podróżujący po terytorium Rumunii  obywatele RP muszą mieć ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty.

Meldunek

W Rumunii istnieje obowiązek meldunkowy. W przypadku noclegu w hotelach obowiązek przejmuje administracja hotelowa. W innych sytuacjach po 15 dniach pobytu na terenie Rumunii należy zgłosić swój pobyt na posterunku policji, posterunku Policji Granicznej lub w Rumuńskim Urzędzie ds. Imigracji.

Placówki dyplomatyczne

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rumunii

Aleea Alexandru 23, 011433 Bukareszt

Tel. +40 21 3082200

Klimat

Rumunia leży w strefie umiarkowanego klimatu kontynentalnego. Zróżnicowany teren i wpływ Karpat powoduje wyraźne różnice klimatyczne pomiędzy różnymi regionami kraju. W Rumunii wyróżnić można 8 różnych odmian klimatycznych występujących w strefie umiarkowanej. 

Żeby zarezerwować wycieczkę, wypełnij poniższy formularz:

Dane zamawiającego wycieczkę
?
?
 
?
?
 
 
 
 
 
Jeśli zamawiasz wycieczkę tylko dla siebie - po prostu kliknij przycisk "Wyślij" na dole formularza. Jeśli dla kilku osób - wpisz ich dane w poniższych polach.
 
Dane drugiego uczestnika
Dane trzeciego uczestnika
Dane czwartego uczestnika
Dane piątego uczestnika
 
* - pola wymagane
 
w górę