Baltic Tour na YouTube

Chorwacja - Medjugorie 7 dni

Ceny od 1479 PLN

Dla tych, którzy szukają idealnego połączenia wypoczynku i odkrywania wyjątkowych miejsc Baltic Tour przygotowało specjalną ofertę wycieczki do Chorwacji. Turkusowe jeziora, urokliwa fauna i flora, magiczne krajobrazy chorwackiej riwiery oraz zwiedzanie największych zabytkowych atrakcji tego kraju. Gotyckie klasztory, wytworne pałace czy miejsce kultu religijnego Medjugorie, to tylko część atrakcji jakie na Państwa czekają.

Terminy na zamówienie dla grup powyżej 10 osób. 

Wypoczynek i zwiedzanie to wycieczka do Chorwacji i Medjugorie polecana przez Baltic Tour. Zwiedzimy atrakcje zabytkowe, oraz odpoczniemy nad pięknym Adriatykiem.

Chorwacja
Dostępne terminy:
Zadaj pytanie

DZIEŃ PIERWSZY

wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd nocny przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji.

DZIEŃ DRUGI

Przyjazd do Trogiru - złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Czas wolny, wypoczynek na plaży, zakwaterowanie, ciepła kolacja, nocleg.

DZIEŃ TRZECI

śniadanie, przejazd do Trogiru - zwiedzanie: Stare Miasto, ratusz z XIV i XV w., katedra św. Wawrzyńca. Park Narodowy Krka, Rzeka Krka wraz z 17 wodospadami, Sibenik - Stare Miasto, XV- wieczna, renesansowa Katedra św. Jakuba, Twierdza świętej Anny - panorama miasta, przejazd do hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

DZIEŃ CZWARTY

śniadanie, przejazd do Bośni i Hercegowiny - Medjugorie - miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, przejazd do hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

śniadanie, czas wolny, wypoczynek na plaży lub fakultatywnie (płatna dodatkowo) wycieczka do Dubrownika, zwanego "Perłą Chorwacji" - zwiedzanie: Brama Pile, gotycki klasztor Franciszkanów, kolumna Orlando, katedra, Pałac Sponza z XVI w., mury miejskie, pałac Rektorów z XV w. - dawna siedziba władz Republiki Dubrownickiej - obecnie muzeum, przejazd do hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY

śniadanie, wykwaterowanie (złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu). Czas wolny, wypoczynek na plaży. W godzinach popołudniowych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

DZIEŃ SIÓDMY

przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem (WC, Video/DVD, klimatyzacja, dostosowany do wielkości grupy),
 • zakwaterowanie: 4 noclegi - kompleks hotelowo - apartamentowy standard **/*** położony w południowej Dalmacji - zakwaterowanie w pok. 2, 3 os. z łazienkami lub w apartamentach 2 os - 1 pokój oraz w apartamentach dwu pokojowych (np.2+2+łazienka),
 • wyżywienie: 4 śniadania, 4 ciepłych obiadokolacji (możliwość rezygnacji z obiadokolacji - zniżka 150 PLN)
 • opieka pilota,
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • program turystyczny
 • ubezpieczenie NNW, KL, BP,
 • podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu, przewodników lokalnych oraz biletów komunikacji lokalnej, koszt 70 EUR
 • wycieczki fakultatywnej do Dubrownika; koszt 150 PLN/os (płatne przy rezerwacji).

Uwagi

 • cena dla dziecka do 12 lat: 1189 PLN/dziecko (przy zakwaterowaniu na dostawce w tym samym pokoju)
 • dokwaterowanie do pokoju 2 os. lub 2 os. z dostawką bez opłat. 
 • dopłata do pokoju 1 osobowego: 440 PLN/osoba
 • podany program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty, (dotyczy również osób niepełnoletnich).

Miejsce wyjazdu:

 • Warszawa, Plac Defilad (Pałac Kultury) od strony stacji metra Centrum, godz.. 08.00
 • Planowany powrót: około godziny 17.00
 • Wyjazd także z następujących miast: wg rozkładu u konsultantów.

Chorwacja
Stolica: Zagrzeb
Język urzędowy: chorwacki
Waluta: kuna chorwacka (HRK), 1HRK = 100 lipa, 1HRK to około o,54 PLN
Różnice czasowe
Po przyjeździe do Chorwacji nie przestawiamy wskazówek zegara.
Wizy
Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać w Chorwacji bez wiz do 90 dni w okresie półrocznym. Osoby które chcą w Chorwacji podjąć pracę lub naukę powinny ubiegać się o zezwolenie na pobyt czasowy, a osoby przybywające na pobyt stały powinny posiadać zezwolenie od władz chorwackich będące podstawą do wydania wizy w przedstawicielstwach dyplomatycznych.
Meldunek
W Chorwacji istnieje obowiązek meldunku. Osoby prawne i fizyczne zajmujące się świadczeniem usług kwaterunkowych i cumowniczych zobowiązane są odpowiednio w ciągu 24h i 12h zgłosić pobyt cudzoziemca właściwym organom. Jeżeli nie korzysta się z w/w usług obowiązku meldunkowego należy dokonać na posterunku policji lub w biurze turystycznym w ciągu 48h od przekroczenia granicy.
Placówki dyplomatyczne
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Chorwacji
Krležin Gvozd 3, 10000 Zagrzeb
Tel. +38514899444
Klimat
Chorwacja położona jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego na wybrzeżu i umiarkowanego w głębi kraju. Dni z temperaturą ujemną praktycznie nie występują .

Żeby zarezerwować wycieczkę, wypełnij poniższy formularz:

Dane zamawiającego wycieczkę
?
?
 
?
?
 
 
 
 
 
Jeśli zamawiasz wycieczkę tylko dla siebie - po prostu kliknij przycisk "Wyślij" na dole formularza. Jeśli dla kilku osób - wpisz ich dane w poniższych polach.
 
Dane drugiego uczestnika
Dane trzeciego uczestnika
Dane czwartego uczestnika
Dane piątego uczestnika
 
* - pola wymagane
 
w górę